Šią tradicinę dzūkų sodybą sudaro gyvenamasis namas, svirnas, tvartas ir klojimas. Kaip įprasta, sodyba suformuota apie stačiakampį kiemą (perimetrinis planavimas). Kiekvienas pastatas tradiciškai turėjo savo vietą: priešais gyvenamąjį namą statydavo klojimą, viename krašte – svirną, kitame – tvartą. Kieme iškastas veleninis šulinys. Jo vieta tarp gerojo ir ūkinio kiemo. Gerąjį („švarųjį“) kiemą sudaro erdvė tarp gyvenamojo namo ir svirno.
Gyvenamasis namas (pirkia) ilgas ir siauras. Tai dvigalis namas, kurio pagrindinis įėjimas tradiciškai įkomponuotas namo ašyje. Viename namo gale langeliai maži, šešiarūčiai, kitame – dviejų dalių, galbūt padidinti vėliau. Namo stogas keturšlaitis, tradicinių proporcijų.
Vienas iš svarbiausių sodybos pastatų, kur laikyti gyvuliai – tvartas. Šios sodybos tvartas didelis ir erdvus. Jame atskiros keturios patalpos, skirtos arkliams, karvėms, avims, kiaulėms. Tvartas suręstas iš netašytų rąstų, suleistų į nelygias kertes. Durys plačios, dvivėrės, kad būtų galima vežimu išvežti mėšlą. Pastogėje sandėliuotas šienas gyvuliams. Stogas dvišlaitis, dengtas šiaudais, sutvirtintas išilginėmis klotimis ir sukryžiuotais slogčiais.
Kitas svarbus sodybos pastatas – kluonas (klojimas) – skirtas javams laikyti, džiovinti ir kulti, taip pat kluonuose buvo laikomas šienas. Pastatas ilgas ir siauras, kaip būdinga šiam regionui. Kluono durys dvejos, jos plačios, dvivėrės, kad būtų galima įvažiuoti vežimu. Durų lentos tradiciškai sutvirtintos sukryžiuotomis juostomis, kurios sudaro rombus. Tai durims suteikia stiprumo, be to, ir dekoratyvumo. Stogas dvišlaitis (būdingas naujesniems kluonams), dengtas šiaudais, tvirtintas išilginėmis klotimis ir sukryžiuotais slogčiais. Tradiciškai pastogės labai plačios, jose galima susidėti malkas, padargus ir kitus rakandus.
Svirnas (klėtis) trijų patalpų. Jis kaip ir kiti sodybos pastatai suręstas iš apvalių rąstų. Priesvirnis gana siauras.
Sodybų apželdinimas buvo itin svarbus jos gyventojams. Šią sodybą supa ne tik vaismedžiai, bet ir kitokie medžiai.
Eligijus Juvencijus Morkūnas